Poszukując książek dla swoich dzieci warto wybrać takie opowieści, które nie tylko tłumaczą świat i pokazują, w jaki sposób warto postępować. Ważne, by maluchy były również zainteresowane tym, co dzieje się w ich bajce i nie mogły się od niej oderwać. “Fantastyczny Pan Lis” to propozycja już dla kilkuletnich dzieci, które dopiero odkrywają świat i uczą się czytania książek.

Fantastyczny Pan Lis

W książeczce przyglądamy się planom trzech wstrętnych farmerów, którzy chcą pozbyć się przebiegłego lisa. Boggis, Bunce i Bean to najbardziej nieprzyjemni, obrzydliwi i niesympatyczny farmerzy, z jakimi kiedykolwiek mieliśmy do czynienia. Łączy ich wspólna misja, o której myślą całymi dniami: ukatrupić lisa. Zastanawiają się, w jaki sposób wypędzić rudego zawadiakę lub najlepiej go zabić. Jednak zwierzak ma zupełnie inne plany i potajemnie śmieje się z przemyśleń mężczyzn. Dobrze wie, że nie zdołają go złapać, bo w końcu on, Pan Lis, jest na tyle mądry, że nie da sobie w kaszę dmuchać. “Fantastyczny Pan Lis” to śmieszna opowieść, która zachwyca najmłodszych i pokazuje im, że czytanie książek nie jest nudnym zajęciem. Opowieść angażuje maluchy, rozśmiesza ja i zachęca do dalszej lektury.

Przykład ludzkich zachowań

Roald Dahl prowadzi nas przez opowiadanie, które oprócz śmiesznych sytuacji i zabawy ma jeszcze za zadanie pokazywać i tłumaczyć świat. Autor w prosty sposób wyjaśnia, jakie zachowania są złe i brzydkie i których myśli powinniśmy się wyrzekać. Pokazuje małym czytelnikom, czym jest spryt, mądrość, dobro, ale i kradzież, złośliwość i niechęć. Zaznajamia je ze światem, w którym nie wszyscy są dobrzy i skłonni do miłości i troski. W przerysowanych cechach bohaterów zawiera wszystko to, co maluchy powinny dostrzec. Książka zawiera również liczne ilustracje, które przygotował Quentin Blake. Dzięki nim czytelnicy mogą ujrzeć opisywane sytuacje i wspomóc swoją wyobraźnię.

Książka dla dzieci

Fantastyczny Pan Lis” to opowieść, którą warto kupić dla swoich dzieci. Możemy ją wieczorami wspólnie czytać i oglądać. Nawet jeśli nasze pociechy nie potrafią jeszcze płynnie czytać, to warto pozwolić im na trzymanie książeczki i oglądanie ilustracji. Zaangażowanie sprawi, że zaczną się interesować historią, którą im będziemy opowiadać, a rysunki pomogą im ją zrozumieć. Nawet jako dorośli będziemy się śmiali, zadziwiali i dobrze bawili. Opowieść jest doskonała dla całej rodziny, która szuka lekkiej, przyjemnej i zabawnej historii do przeczytania przed snem.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com